امروزاسفند 13, 1399

انواع بهترین قفل پدال خودرو برای ضد سرقت کردن ماشین

راهنمای خرید قفل پدال خودرو

خرید بهترین قفل پدال خودرو اولین ابزار امنیتی است که از بین تمام وسایل امنیتی نظیر دزدگیر خودرو، دوربین‌های امنیتی و حتی قفل فرمان، توصیه می‌شود. قفل‌ پدالی کوچک‌تر است و به صورت مستقیم روی پدال خودرو قرار می‌گیرند. بنابراین باز کردن آن‌ها زمان بیشتری از سارقین می‌طلبد و امنیت بالاتری را تامین می‌کنند.

بعد از خرید خودرو تامین امنیت آن مهم‌ترین موضوعی است که احتمالا فکر هر خریداری را به خود مشغول می‌کند. ضریب امنیتی خودرو مسئله‌ای ریسکی است و لحظه‌ای توقف ماشین بدون لوازم ایمنی در معابر می‌تواند خطر آفرین باشد. شما چه تجهیزاتی برای ایمن کردن خودرو خود هنگام پارک در معابر و خیابان‌ها خریداری کرده‌اید؟

انواع قفل پدال ارزان‌تر از سایر وسایل امنیتی خودرو هستند و در عین حال می‌توانند دو پدال کلاچ و ترمز را با هم درگیر کنند. اگر به فکر خرید تجهیزات ضد سرقت برای خودرو خود هستید پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر چیز راهنمای امروز لیست ابزار را برای انتخاب قفل پدال مطالعه کنید.

معرفی و بررسی انواع بهترین قفل پدال خودرو

قفل پدال خودرو آرین لاک

مشخصات محصول

 • مدل کشویی
 • نوع کلید چهارپر
 • مناسب برای انواع خودرو به جز ال 90، پژو 206 و خودروهای اتوماتیک

قفل پدال خودرو آرین لاک مدل 2010 با طراحی بند شلاقی از فولاد و با فناوری روز دنیا تولید شده است. این محصول به آسانی باز و بسته می‌شود و ضد سرقت است. نوع کلیدهای قفل فرمان آرین چهار پر است. ضمن این که برای خودروهای اتوماتیک با توجه به اتصال همزمان به پدال ترمز و کلاچ توصیه نمی‌شود.

قفل پدال نیکو پارس

مشخصات محصول

 • مدل کشویی
 • نوع کلید کامپیوتری
 • مناسب برای انواع خودرو

قفل صنایع قفل نیکو پارس مدل Airon با بدنه ضد ضربه و مقاوم فولادی طراحی شده است. این محصول برای انواع ماشین‌های داخلی و خارجی غیر اتوماتیک قابل استفاده است. تولید کننده این محصول را به واسطه طراحی خاصی که دارد برای خودروهای ال 90، 206 و مدل‌های مختلف آن توصیه کرده است.

مشخصات محصول

 • مدل عصایی
 • بدون قفل
 • مناسب برای انواع خودرو داخلی

قفل پدال مدل 03 با بدنه فولادی نسبتا سنگینی طراحی شده است. این قفل حدود 600 گرم وزن دارد و محل قفل آن خالی است. بنابراین می‌توانید به دلخواه قفل جداگانه خریداری و روی آن به پدال وصل کنید.

قفل پدال پارس مدل پیام

مشخصات محصول

 • مدل عصایی
 • نوع کلید کامپیوتری
 • مناسب برای انواع خودرو

از مزایای قفل‌های عصایی درگیر کردن همزمان فرمان و یکی از پدال‌های خودرو است. ضمن این که مدل‌های عصایی را می‌توانید برای انواع ماشین‌های داخلی و خارجی استفاده کنید. این محصول حدود یک و نیم کیلوگرم وزن دارد و بدنه آن از فولاد سخت تولید شده است.

مشخصات محصول

 • مدل کشویی
 • نوع کلید کامپیوتری
 • مناسب برای انواع خودرو

قفل جی اس اس با اتصالات بسیار محکم فولادین و بدنه‌ای با روکش PVC طراحی شده است. طراحی خاص این قفل فرمان و اتصال به یک پدال باعث شده تا علاوه بر خودروهای داخلی برای انواع مدل‌های وارداتی بازار نیز مناسب باشد.

قفل پدال خودرو لوکمس

مشخصات محصول

 • مدل عصایی
 • نوع کلید کامپیوتری
 • مناسب برای انواع خودرو

قفل خودرو لوکمس مدل 6084 با بدنه فولادی و سه کلید کامپیوتری ضد سرقت طراحی شده است. این محصول از نوع عصایی بوده و برای اتصال مستقیم به فرمان و پدال به کار می‌رود.

قفل پدال سولکس مدل S1

مشخصات محصول

 • مدل کشویی
 • نوع کلید کامپیوتری
 • مناسب برای انواع خودرو به جز ال 90، 206 و رانا

قفل سولکس مدل S1 یکی از مدل‌های باکیفیت و پرطرفدار بازار است که با قیمت مناسب و اقتصادی عرضه می‌شود. این محصول کمی نسبت به مدل‌های دیگر سنگین وزن بوده و برای تمامی خودروها به جز خانواده 206، ال 90 و رانا مناسب خواهد بود.

قفل پدال سولکس مدل K28

مشخصات محصول

 • مدل کشویی
 • نوع کلید چهار پر
 • مناسب برای انواع خودرو

قفل سولکس مدل K28 با طول 41 سانتی متر و بدنه فولادی طراحی شده است. این محصول با دو کلید چهارپر عرضه شده و برای تمامی خودروها می‌توانید از مدل استفاده کنید.

قفل پدال اکتیو تولز

مشخصات محصول

 • مدل کشویی
 • نوع کلید کامپیوتری
 • مناسب برای انواع اتومبیل

قفل اکتیو تولز مدل AC6590LP طراحی منحصر به فرد و ضد سرقت دارد. به این صورت که بدنه و فک‌های بالا از فولاد سخت طراحی شده‌اند و با وجود باز و بسته کردن آسان، شکستن و جدا کردن آن‌ها تقریبا غیرممکن است. این محصول از مدل‌های معدود کشویی بوده که با لوله افزاینده طول 3 سانتی‌متری عرضه می‌شود.

مشخصات محصول

 • مدل ساده
 • بدون قفل
 • مناسب برای خودرو 206 و رانا

اکثر قفل‌های ساده پدالی وزن بیش‌تری نسبت به مدل‌های کشویی و عضایی دارند. با این حال جدا کردن و باز کردن آن‌ها مستلزم زمان زیادی است که باعث می‌شود ضریب امنیتی با استفاده از آن‌ها ارتقا یابد. این محصول به صورت اختصاصی برای خودروهای پژو 206 و رانا تولید شده است.


مزایای استفاده از قفل پدال در انواع خودروها

قفل پدالی خودرو

قطع کردن سیستم برق و دزدگیر خودرو به آسانی آب خوردن برای سارقان ممکن است. اما چیزی که باعث می‌شود سارقین برای باز کردن و جداسازی آن وقت بیشتری نیاز داشته باشند انواع قفل است که روی پدال یا فرمان سوار می‌شوند.

شاید قفل فرمان به دلایلی نسبت به انواع مدل‌های پدالی ارجحیت داشته باشد. اما قفل پدالی بیشتر از هر وسیله امنیتی دیگری حواس سارق را از اطراف پرت می‌کند و فرصت آن را فراهم می‌کند تا صاحب خودرو سر برسد.

آشنایی با ساز و کار انواع قفل پدال خودرو

قفل‌های پدال خودرو بر خلاف قفل فرمان، حرکت فرمان را برای هدایت ماشین آزاد می‌گذارد. ساز و کار این وسیله بسیار ساده است. به این شکل که آلیاژ محکم آن به اندازه پدال باز می‌شود و اطراف آن را محصور می‌کند. بنابراین شاید سارقین بتوانند ماشین را روشن کنند؛ اما در عمل توقف خودرو غیر ممکن است.

بعضی از مدل‌های قفل علاوه بر ترمز کلاچ را هم درگیر می‌کنند. بنابراین اگر از خودروهای غیر اتوماتیک استفاده می‌کنید بهتر است به کاربرد دوگانه قفل پدالی برای بالا بردن ضریب امنیتی خودرو خود توجه داشته باشید.

برخی از انواع قفل‌های پدالی خودرو کاربرد گسترده‌تری دارند. به این شکل که علاوه بر پدال به فرمان خودرو هم وصل می‌شوند. شاید ضریب امنیتی این مدل‌ها با توجه به لزوم خم شدن سارق برای باز کردن قفل متصل به پدال بالاتر باشد. در حالی که در قفل‌های اختصاصی برای فرمان نیازی به خم شدن سارق نیست تا لحظاتی از پیرامون خود غافل شود.

فاکتورهایی که در خرید قفل پدال باید بدانید

قفل پدالی وسیله‌ای ساده است که تمام صاحبان خودرو از آن استفاده می‌کنند. اما هر قفل پدالی ایمن نیست و نمی‌تواند امنیت محیط داخلی خودرو شما را تامین کند. تا چه اندازه در خرید قفل فرمان به مشخصات و ویژگی‌های آن دقت می‌کنید؟

احتمالا ایمنی استفاده از قفل پدال به اندازه دوربین‌های فیلمبرداری در خودرو و ردیاب خودرو نیست. اما برای کسب نتیجه بهتر در خرید خود به فاکتورهای زیر توجه کنید:

انتخاب مدل باز و بسته شدن انواع قفل پدالی

قفل‌های پدال و فرمان در سه مدل ساده، عصایی و کشویی تولید می‌شوند. اکثر مدل‌هایی که علاوه بر پدال به فرمان هم وصل می‌شوند حالت عصایی دارند. بنابراین سارق علاوه بر درگیری با پدال باید عصای قفل را از سمت فرمان جدا کند.

قفل‌های عصایی و کشویی از نظر قیمتی تفاوت زیادی ندارند. اما اگر از مدل عصایی استفاده می‌کنید باید به محکم شدن و تنظیم فاصله عصا از فرمان و پدال دقت داشته باشید. خوشبختانه در اکثر مدل‌های بازار دهانه عصا یا کشو به اندازه‌ای پیش بینی می‌شود که جوابگو تمام مدل‌های ماشین خارجی و داخلی باشند.

جنس بدنه و محور اصلی قفل‌های پدالی

جنس بدنه اکثر قفل‌های فرمان و پدالی از فولاد محکم است که بسیار مقاوم طراحی می‌شوند. برای مدیریت و استفاده آسان‌تر قفل‌های پدالی بدنه را با روکش PVC می‌پوشانند. در مدل‌های کشویی پوشش کم‌تری به کار برده می‌شود و ابعاد قفل کوچک‌تر از مدل‌های عصایی است.

نوع قفل و کلید انواع قفل‌های پدالی

مهم‌ترین چیزی که باعث ارتقا امنیت خودرو با استفاده از انواع قفل برای پدال می‌شود نوع قفل و کلیدی است که از آن استفاده می‌کنید.

اکثر قفل‌های پدالی کامپیوتری هستند. از نظر طراحی ظاهری این نوع قفل‌ها تفاوتی با قفل‌های ساده ندارند. اما در عمل باز کردن آن‌ها زمانبر است؛ چون حاشیه‌ها و پستی و بلندی‌های به کار برده شده در آن‌ها بیشتر است. شاید بهتر باشد هنگام خرید به عمق شیارها توجه داشته باشید؛ چون تاثیر چشمگیری در امنیت ایفا می‌کنند.

قفل فرمان بهتر است یا قفل پدالی؟

باز کردن انواع قفل فرمان و پدالی برای سارقان کار سختی نیست. اما هر چقدر که باز‌کردن آن‌ها زمانبر باشد امنیت بیشتری را برای خودرو و تجهیزات آن تامین می‌کنند. ما انواع قفل پدالی را با توجه به این که سارق درگیر پدال خودرو می‌شود توصیه می‌کنیم. ضمن این که قفل‌های پدالی از قیمت مناسبی برخوردار هستند.

بهترین قفل پدال خودرو

سخن آخر

یکی از موثرترین راهکارهای ارتقا امنیت خودرو استفاده از بهترین قفل پدال خودرو است. باز کردن انواع قفل‌های پدالی برای سارقان نسبت به دزدگیر و حتی قفل فرمان ساده زمانبر است. ضمن این که قفل‌های پدالی می‌توانند همزمان به فرمان هم متصل شده و تمام اجزای حیاتی پیشران خودرو را دیگر کنند.

اولویت شما برای تامین امنیتی ماشین در معابر شهری استفاده از کدام تجهیزات ایمنی است؟ تجربه خود را از کاربرد وسایل امنیتی و وسایل جانبی خودرو مانند قفل پدال با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.