امروزخرداد 28, 1403

بهترین روغن موتور 10W40 ایرانی موجود در بازار

بهترین روغن موتور 10W40 ایرانی - لیست ابزار
5/5 - (1 امتیاز)

راهنمای خرید بهترین روغن موتور 10W40

روغن موتور 10W-40 به واسطه کیفیت و بافت خاص خود به راحتی جریان می‌یابد. این روغن موتور ویسکوزیته کافی برای محافظت از دامن پیستون و یاتاقان‌ها را داشته و در صورت گرم شدن، از آن‌ها محافظت می‌کند. ثبات دمایی بهبود یافته مواد مصنوعی آنها را به انتخاب بهتری برای موتورهای مسابقه‌ای و موتورهای قوی با عملکرد بالا تبدیل می‌کند. در این مطلب از لیست ابزار قصد داریم بهترین روغن موتور 10W40 را به شما معرفی و نکات لازم برای خرید آن را بررسی کنیم. پس اگر به دنبال بهترین روغن موتور موجود در بازار هستید مطالعه این مطلب از لیست ابزار را از دست ندهید.


راهنمای خرید بهترین روغن موتور 10W40

قبل از خرید روغن موتور 10W40 نکات زیر را حتما در نظر بگیرید. در مطلب دیگری هم به معرفی انواع روغن موتور از جمله بهترین روغن موتور 20W50 و بهترین روغن موتور ایرانی و خارجی پرداخته ایم.

 بررسی محیطی که در آن رانندگی می‌کنید

یکی مهم‌ترین نکاتی که قبل خرید بهترین روغن موتور 10W40 باید به آن توجه کنید محیطی است که در آن رانندگی می‌کنید. قبل از خرید حتما نوع آب و هوا را در نظر بگیرید. محیط زندگی شما آب و هوای سرد دارد یا گرم؟ خیابان‌هایی که در آن رانندگی می‌کنید آسفالت است یا خیر. به طور کلی تمامی شرایط محیطی را قبل از خرید روغن موتور در نظر بگیرید.

شرایط مختلف می تواند به طرق مختلف، مانند نیاز به تعویض مکرر روغن موتور، بر خودروی شما فشار وارد کند. هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه چه نوع روغن موتوری برای شما مناسب است، شرایطی که زندگی می کنید و رانندگی می کنید مهم است.

استانداردهای بهترین روغن موتور 10W40

اگر نگاه دقیق‌تری به برچسب بیندازید، استانداردهای روغن موتور را نیز خواهید یافت که با مخفف‌های مختلفی مانند API، ACEA، ILSAC مشخص شده‌اند. این بدان معناست که محصول مطابق با الزامات تعیین شده توسط این سازمان ها یا فراتر از آن است. مشخصات مهم هستند زیرا عملکرد و کیفیت روغن را نشان می دهند.

API (موسسه نفت آمریکا) و ACEA (انجمن خودروسازان اروپا) محبوب ترین استانداردها هستند.

قابلیت جلوگیری از انفجار

به طور کلی هر نوع سوختی که از انفجار جلوگیری کند این قابلیت را دا3رد. هنگامی که انفجار رخ می‌دهد، آسیب‌های جدی‌ای در داخل ایجاد می‌شود، از جمله این آسیب‌ها می‌توانیم به ذوب شدن الکترودهای شمع، ترک خوردن حلقه های پیستون، ذوب شدن یا ترک خوردن پیستون‌ها، منفجر شدن واشرها و … اشاره کنیم.

به همین دلیل داشتن روغنی که فناوری پیشگیری از انفجار را فراهم می کند، ضروری است.

بهترین روغن موتور 10W40 ایرانی کدام است؟

روغن موتور یکی از مصرفی های خودرو است که بیشترین استفاده را دارد. انتخاب یک روغن موتور با کیفیت باعث می‌شود که ماشین شما همیشه سالم بماند. در این مطلب از لیست ابزار سعی کردیم با معرفی بهترین روغن موتور 10W40 و نکات مهم برای خرید آن به شما کمک کنیم تا بهترین روغن موتور ایرانی را برای خود خریداری کنید.

دیدگاه و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *