امروزخرداد 1, 1403

بهترین مارک توپ تنیس (راهنمای خرید)

بهترین مارک توپ تنیس
5/5 - (1 امتیاز)

اگر قصد دارید ورزش تنیس را به صورت حرفه‌ای شروع کنید حتما به یک توپ باکیفیت نیاز دارید. در هر تمرین باید صدها بار به توپ ضربه بزنید، به همین دلیل هم باید توپی را انتخاب کنید که از همه نظر عالی باشد. اگر با توپ اشتباه بازی کنید عادت‌هایی برایتان ایجاد می‌شود که تغییر دادن آن‌ها دشوار است. بنابراین بهتر است کار خود را درست شروع کنید. برای خرید بهترین مارک توپ تنیس ابتدا باید نیاز‌های خود را بررسی و توپی را انتخاب کنید که با این نیازها همخوانی دارد. مثلا اگر توپ تنیس را برای کودکان تهیه می‌کنید باید توپ‌هایی که سرعت کمتری دارند را انتخاب کنید یا اگر قصد دارید به صورت حرفه‌ای در زمین تنیس بازی کنید باید توپی را بخرید که از همه نظر کامل باشد و دوام بیشتری داشته باشد. اگر در مکان‌هایی که ارتفاع زیادی دارد بازی می‌کنید باید توپی بخرید که بدون اعمال فشار ساخته شده باشد تا بیشترین بهره را از بازی خود ببرید. در این مطلب از لیست ابزار قصد داریم تمامی این نکات را بررسی کنیم. پس اگر قصد خرید بهترین توپ تنیس موجود در بازار را دارید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

۱۰ مدل از بهترین توپ‌‌های تنیس موجود در بازار

پیشنهاد مصرف کنندگان

توپ تنیس تورنیو کد 123

مشخصات محصول

 • ساز: 6
 • جنس: نمد
 • سری: غیرحرفه‌ای
 • نوع استفاده: محیط بیرون

توپ تنیس هد مدل Tour بسته 3 عددی

مشخصات محصول

 • سایز: ۸x۸x۲۵
 • جنس: پلیمر و الیاف
 • سری: حرفه‌ای
 • نوع استفاده: محیط بیرون

توپ تنیس مدل Aosidan 818

مشخصات محصول

 • سایز: ۶x۶x۶
 • جنس: نمد
 • نوع استفاده: سالن

توپ تنیس دانلوپ مدل فورت الیت

مشخصات محصول

 • سری: حرفه‌ای

توپ تنیس هد مدل Championship بسته 3 عددی

مشخصات محصول

 • سایز: ۱
 • جنس: الیاف مصنوعی
 • سری: حرفه‌ای
 • نوع استفاده: محیط خارجی

توپ تنیس ویلسون مدل US OPEN بسته 3 عددی

مشخصات محصول

 • سایز: ۳۰
 • سری: حرفه‌ای
 • نوع استفاده: محیط خارجی

توپ تنیس هد مدل Team بسته 3 عددی

مشخصات محصول

 • سایز: ۱
 • جنس: الیاف مصنوعی
 • سری: حرفه‌ای
 • نوع استفاده: محیط خارجی

توپ تنیس مدل رویال بسته 3 عددی

مشخصات محصول

 • سایز: ۵
 • جنس: پلاستیک کشی
 • سری: حرفه‌ای
 • نوع استفاده: محیط خارجی

توپ تنیس ناسائو مدل CLAY COURT بسته 3 عددی

مشخصات محصول

 • سایز: ۱
 • جنس: الیاف مصنوعی
 • سری: حرفه‌ای
 • نوع استفاده: محیط خارجی

توپ تنیس هد مدل TIP ORANGE بسته 3 عددی

مشخصات محصول

 • سایز: ۳
 • جنس: فوم
 • سری: حرفه‌ای
 • نوع استفاده: سالن

راهنمای خرید بهترین مارک توپ تنیس

قبل از خرید بهترین مارک توپ تنیس بهتر است موارد زیر را بررسی کنید.

انواع توپ تنیس

توپ تنیس تحت فشار و بدون فشار

یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌هایی که بین توپ‌های تنیس خواهید دید، این است که برخی از آنها تحت فشار هستند در حالی که برخی دیگر بدون ایجاد فشار تولید می‌شوند. توپ‌های تنیس تحت فشار از طریق فرایندی ساخته می‌شوند که فشار هوای داخلی را به توپ‌ها اضافه می‌کند که باعث می‌شود توپ‌ها با سرعت بیشتری بالا بروند و حرکت کنند. توپ‌های تنیس تحت فشار رایج‌ترین توپ‌هایی هستند که می‌توانید پیدا کنید. همچنین از این توپ‌ها در تمامی مسابقات رسمی استفاده می‌شود.

از سوی دیگر، توپ های تنیس بدون فشار، هوای فشرده ای در داخل خود ندارند. به همین دلیل، آنها به اندازه توپ‌های تحت فشار بالا نمی‌پرند، در نتیجه این توپ‌ها آهسته‌تر حرکت می‌کنند.

از آنجایی که توپ‌های تنیس استاندارد معمولا با فرآیند تحت فشار ساخته می‌شوند، توپ‌های بدون فشار معمولا علامتی بر روی جعبه و بسته بندی خود دارند. با این حال، اگر هنوز شک دارید، به این مورد توجه کنید که توپ‌های تحت فشار داخل بسته بندی خلا هستند و در آن بسته خلا مهر و مو شده‌اند. توپ‌های بدون فشار نیز معمولا در جعبه‌های معمولی قرار دارند.

توپ تنیس معمولی و توپ تنیس ویژه

یکی دیگر از تفاوت‌های قابل توجهی که در توپ‌های تنیس خواهید دید، بین توپ های معمولی و توپ های ویژه است. این توپ‌ها در ظاهر با یکدیگر فرقی ندارند، در واقع تفاوت اصلی بین آن‌ها در مورد مدت زمان ماندگاری توپ‌ها خواهد بود.

توپ‌های تنیس ویژه نایلونی هستند و پشم کمتری برای ساخت آن‌ها استفاده می‌شود، در حالی که توپ‌های معمولی پشم بیشتری دارند. توپ‌های ویژه نسبت به توپ‌های معمولی کرکی‌تر خواهند بود، به این معنی که کمی کندتر حرکت می‌کنند و در زمین‌های سخت دوام بیشتری خواهند داشت.

توپ‌های معمولی کرک کمتری دارند و کمی سریع‌تر حرکت می‌کنند، که این ویژگی توپ‌های معمولی را برای سطوح نرم‌تر مانند خاک رس یا چمن مناسب می‌کند، در نتیجه توپ کمتر فرسوده می‌شود.

توپ تنیس حرفه‌ای و توپ غیرحرفه‌ای

در نهایت، آخرین فرق مهمی که بین توپ‌های تنیس باید از آن آگاه باشید، توپ‌های تنیس حرفه‌ای و توپ‌های غیرحرفه‌ای است. توپ‌های حرفه‌ای معمولا احساس راحتی بیشتری برای بازیکن ایجاد می‌کنند، اما گران‌تر هستند و دوام زیادی ندارند. به همین دلیل، این توپ‌ها معمولاً انتخابی برای مسابقات حرفه ای هستند.

توپ‌های تنیس غیرحرفه‌ای مقرون به صرفه‌تر و بادوام‌تر هستند و محصولاتی هستند که می‌توانید در اکثر فروشگاه‌ها پیدا کنید. این توپ‌ها کیفیت بسیار خوبی دارند. اگر به دنبال توپ های تنیس برای استفاده در تمرین یا مسابقات باشگاهی هستید، خرید توپ‌های غیرحرفه‌ای را به شما توصیه می‌کنیم.

نوع بازیکنی که از توپ استفاده می‌کند

قبل از خرید توپ تنیس، بسیار مهم است که در نظر بگیرید که چه کسی از آن استفاده می‌کند. نیازهای یک کودک 5 ساله با یک نتیس‌باز حرفه‌ای بسیار متفاوت است، بنابراین باید تجهیزات مناسب را انتخاب کنید. خبر خوب این است که سازندگان توپ تنیس از این نیازهای مختلف آگاه هستند و انواع مختلفی از توپ‌ها را می‌سازند که بازیکنان مختلف را هدف قرار می‌دهند.

بچه‌ها

اگر به دنبال توپ‌ تنیس برای بچه‌ها و نوجوانان هستید و یا آن را برای بچه‌هایی می‌خواهید که تازه بازی تنیس را شروع کرده‌اند، بهتر است توپی را انتخاب کنید که هم روند یادگیری را تسهیل کند و هم آنها را از آسیب دور کند. خوشبختانه، می‌توانید توپ‌هایی را پیدا کنید که به طور خاص برای بچه‌ها در سنین مختلف ساخته شده‌اند.

برای شروع می‌توانید توپ‌های فومی را انتخاب کنید که بزرگ‌تر از توپ‌های معمولی هستند و به‌طور قابل‌توجهی کندتر حرکت می‌کنند،این محصولات به راحتی پیدا می‌شوند و برای مبتدیان و کودکان زیر ۸ سال مناسب هستند.

توپ‌های نمدی قرمز مخصوص بچه‌های 6 تا 8 ساله هستند. این توپ ها حدود 75 درصد کندتر از توپ های معمولی بوده و کمی بزرگتر هستند.

توپ‌های نمدی نارنجی به اندازه توپ‌ تنیس معمولی هستند اما سرعت آن‌ها حدود ۵۰ درصد کمتر از توپ‌های معمولی‌ست. توپ های نمدی نارنجی برای بچه های 9 تا 10 سال کاربرد دارند.

آخرین مرحله برای بچه ها قبل از رسیدن به توپ های تنیس معمولی، نمد سبز است. این توپ ها به اندازه توپ‌های تنیس معمولی هستند اما حدود 25 درصد کندتر حرکت می‌کنند. این محصولات برای کودکان 11 تا 13 ساله عالی هستند.

مبتدیان

تنیس بازان مبتدی (چه نوجوانان و چه بزرگسالان)، بهتر است از توپ‌های تنیس نرم تر استفاده کنند تا احتمال ایجاد آسیب  را به حداقل برسانند. توپ‌های تنیسی در بازار وجود دارند که به طور خاص برای یادگیری ساخته شده‌اند. این محصولات مانند یک توپ تنیس معمولی حرکت می‌کنند اما برای بازوی شما بهتر هستند.

نوجوانان

بازیکنان جوانی که در سطح رقابتی بازی می‌کنند باید در طول تمرین به تناوب بین توپ‌های تنیس نرم‌تر و با نزدیک شدن به یک مسابقه، به توپ‌های قهرمانی یا حرفه‌ای روی آورند. این کار به آنها کمک می‌کند بدون اینکه آسیب ببینند برای مسابقات آماده شوند.

بازیکنان تفریحی

اگر به طور تفریحی و فقط چند بار در ماه تنیس بازی می‌کنید، باید توپی را انتخاب کنید که دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد. این کار تعداد دفعاتی را که برای خرید توپ‌های جدید نیاز دارید را محدود می‌کند، که بهانه کمتری برای بازی نکردن خواهد بود.

حرفه‌ای‌ها

تنیس بازان حرفه‌ای باید همان توپی را انتخاب و خریداری کنند که قرار است با آن در مسابقه بازی کنند.

بازیکنان با مصدومیت

همانند مبتدیان، بازیکنانی که آسیب دیده‌اند باید توپی را استفاده کنند که آسیب و خطرات احتمالی را تشدید نکند. به‌خصوص اگر دست شما هنگام بازی آسیب دیده است، توپ‌هایی را انتخاب کنید که به کاهش درد شما کمک کند.

شرایط بازی

پس از در نظر گرفتن نوع بازیکنی که برای آن توپ تنیس را انتخاب می کنید، مهم است که چند فاکتور دیگر را نیز در نظر بگیرید که بر شرایط بازی شما تاثیر می گذارد. انتخاب توپ مناسب با شرایط بازی تجربه خوب و لذت‌بخشی حین بازی برای شما ایجاد می‌کند.

ارتفاع

اگر در مکانی زندگی می کنید که به طور قابل توجهی از سطح دریا بالاتر است، باید توپ های تنیس بدون فشار را خریداری کنید. از آنجایی که مکان‌های مرتفع دارای فشار هوای طبیعی بسیار بالاتری هستند، توپ‌های تنیس به‌طور خودکار بسیار سریع‌تر از زمانی که در سطح دریا بازی می‌کنید، حرکت می‌کنند. در برخی مکان‌ها، بازی با توپ‌های تنیس تحت فشار بسیار دشوار می‌شود و به همین دلیل توپ‌های بدون فشار انتخاب هوشمندانه‌تری هستند.

آب و هوای خشک و هوای مرطوب

اگر در مکانی زندگی می‌کنید که کاملاً مرطوب یا کاملاً خشک است، بهتر است هنگام تصمیم‌گیری برای انتخاب توپ‌ تنیس، این موضوع را در نظر بگیرید.

باور عمومی این است که توپ‌های تنیس تمایل به جذب رطوبت در هوای مرطوب دارند که باعث می‌شود توپ نرم تر و سنگین تر شود. اگر آسیب دیدید یا اگر در ضربات خود برای تولید قدرت مشکل دارید، توپ‌های کرکی و سنگین ممکن است کار را برای شما سخت کنند

از طرف دیگر، اگر در مکانی با آب و هوای خشک زندگی می کنید، می‌توانید توپ‌های نرم و سنگین‌تر را انتخاب کنید.

نوع سطح

آخرین مورد که مثل موارد قبلی اهمیت زیادی دارد نوع سطح زمینی است که روی آن بازی می‌کنید. زمین‌های خاکی معمولا ملایم‌تر هستند یعنی اینکه موجب فرسوده شدن توپ تنیس نمی‌شوند. از سوی دیگر، زمین‌های سخت می توانند توپ‌ها را نسبتاً سریع از بین ببرند. بنابراین اگر نمی‌خواهید هر هفته یک توپ تنیس بخرید، بهتر است محصولاتی را انتخاب کنید که دوام و ماندگاری زیادی دارند.

سخن آخر

برای تنیس بازی کردن حتما به یک توپ باکیفیت نیاز خواهید داشت. فرقی ندارد که مبتدی باشید یا حرفه‌‌ای، برای اینکه بتوانید بازی راحت و با‌کیفیتی داشته باشید لازم است که توپی مناسب انتخاب کنید. در این مطلب از لیست ابزار ما سعی کردیم تمامی نکات لازم برای خرید بهترین مارک توپ تنیس را بررسی کنیم. امیدواریم با مطالعه این مطلب بتوانید محصولی ایده‌آل و مناسب برای خود خریداری کنید.

دیدگاه و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *